Učenici biraju najljepši novogodišnji izlog u gradu

Pod sloganom “Probudimo zimsku čaroliju”, učenici aranžerskog smjera iz odjeljenja IVa su organizovali izbor za Najljepši novogodišnji izlog u našem gradu. Sve trgovine sa područja Grada Sarajeva mogle su nominovati svoje izloge prazničnog karaktera – elektronskim putem na stranici Škole http://sts.edu.ba/ do 23. 12. 2021. godine. Kreativnost, originalnost, estetski sklad i praznični doživljaj su neki od kriterija na osnovi kojih su učenici vršili izbor. Temeljni cilj ovog projekta jeste podizanje razine znanja i vještina učenika aranžera, te primjena stečenog učeničkog znanja direktno na tržištu rada. Učenici projektom žele naglasiti važnost vizuelne prezentacije robe u izlozima i potaknuti trgovine da ovakav segment prezentovanja unaprijede u izložbenim prostorima.

Prema izboru naših učenika najljepši novogodišnji izlog u Sarajevu za 2021/2022. godinu je izlog trgovine “XYZ Marella” koja je smještena na prvom spratu tržnog centra SCC. Hvala timu “XYZ trgovine” koji se odazvao i učestvovao u projektu učenika aranžera IVa odjeljenja, te kroz praznični duh pokazao svoju kreativnost, originalnost i važnost vizuelne prezentacije robe u izlozima. Trgovini će biti uručen Certifikat naše škole za osvojeno prvo mjesto na takmičenju. Čestitamo!

Leave a Reply

Your email address will not be published.