Obilježavanje Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine

Učenici naše škole Durak Enida, Melić Admir i Palavra Džan u pratnji profesorice Selimagić Behije prisustvovali su obilježavanju Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine u Međunarodom centru za djecu i omladinu Novo Sarajevo, 26. februara 2019. godine sa početkom u 12.00 sati. 

Naziv manifestacije je „Ko sagradi most dva će mjesta sastaviti, ko ga poruši – oba će izgubiti“. Mostovi su dio graditeljske tradicije i simboli koji spajaju narode, kulture i obale. U sklopu ove manifestacije izlolžene su makete mostova koje su izradili učenici. Izložba je bila takmičarskog karaktera. Učenici su pisali i literarne radove na pomenutu temu. Najbolji radovi su novčano nagrađeni. Realiziran je i kvalitetan i bogat kulturno-zabavni program. 

 

Okupljeni oko istih zadataka i ciljeva, možemo graditi bolju i svijetliju budućnost i razvijati patriotaska osjećanja kod naših učenika. 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.