Jedan dan, druga škola

Vijeće učenika naše škole učestvovalo je u Projektu „Jedan dan, druga škola“. U saradnji sa pedagogicom škole Fikretom Žunić, koordinatorom za nastavu Enelom Tahić i koordinatorima MREVUKA, naša škola je ove godine realizirala projekat u saradnji sa učenicima Pete gimnazije Sarajevo. 

Učenici III i IV razreda Pete gimnazije su u četvrtak 7. 3. 2019. godine gostovali u našoj školi te su kroz sastanke i prisustvovanje nastavi imali priliku upoznati se sa smjerovima i zanimanjima koje naša škola nudi. Također, učenici naše škole su gostovali u Petoj gimnaziji sa zadatkom da svoja iskustva prenesu ostalim učenicima u odjeljenju. Cilj ovog projekta jeste poboljšanje saradnje između škola, povezivanje srednjoškolaca, rušenje predrasuda o drugim školama i upoznavanje sa njihovim planom i programom. 

Leave a Reply

Your email address will not be published.